{ "user": { "type": "identify", "data": { "id":"None", "user":{ "email": "", "signupDate": "", "gender": "", "permission": "no" } } }, "page": { "type": "page Viewed", "data": "" } }
SEPET (0) 0

Hakkımızda

Dünden Bugüne American Tourister
American Tourister, dünya çapında 90'dan fazla ülkede varlığını sürdüren, dünyanın 2. büyük valiz markasıdır.

Bugün uygun fiyatlı ürün stratejimizle geniş bir koleksiyon yelpazesiyle kaliteli, canlı, dinamik ve güvenilir valiz seçenekleri sunuyoruz. Belirgin yüksek kalite özelliklerine sahip olan American Tourister koleksiyonları, stil ve pratikliği bir araya getirerek bir sonraki seyahatiniz için ideal olan fonskiyonel seyahat ürünleri içermektedir.

1933 - Her şey 1933'te, kurucumuz Sol Koffler'in Rhode Island'daki Providence'da bir valiz şirketi kurabilmek için hayattan tasarruf etmesiyle başladı. Koffler'in hayali, bir dolara satabilecek dayanıklı valizler üretmekti.

1945 - Uçak yolculukları artmaya başladıkça daha hafif valizlere olan talepler de artmaya başlamıştı. Bu yüzden American Tourister, taşınması daha hafif ve eşya yerleşimi daha kolay olan Hi-Taper valizlerini tanıttı.

1965 - 50'li yıllarda dünyanın ilk kalıplı valizini üretmek için yeni malzeme arayışları başladı. Kendine özgü modern tasarımlar yapmak gerçekten bir atılımdı.60'lı yıllarda uluslararası seyahatler arttıkça American Tourister, önde gelen havayolları şirketlerinin uçuş görevlileriyle çeşitli çalışmalar yaptı ve valiz ve çantalarının "uçuş testini" yapan ilk şirket oldu.

1985 - 80'li ve 90'lı yıllarda, şirket kumaş valiz talepleri alırken bile en zorlu kalite eleştirmeni olan bir gorile bile dayanabilecek dayanıklılıkta sert kabuklu ürünler tasarlamaya devam etti.

1993 - American Tourister 1993 yılında, dünyanın en büyük valiz markası olan Samsonite tarafından satın alındı. American Tourister dünya çapında 90'dan fazla ülkede varlığını sürdürürken büyümeye de devam ediyor. 

 2019 - Tüm dünyada güvenilen, lider valiz markalarından biri olan American Tourister, Türkiye'de de Samsonite ve Trunk&Co mağazalarında seyahatseverlerle buluşuyor.