{ "user": { "type": "identify", "data": { "id":"None", "user":{ "email": "", "signupDate": "", "gender": "", "permission": "no" } } }, "page": { "type": "page Viewed", "data": "" } }
SEPET (0) 0

Garanti Politikaları

American Tourister ürünleri, güvendiğiniz seyahat ürünlerinin sıkı standartlara uygun olmasını sağlamak için titizlikle test edilir. Sonuç olarak, American Tourister ürünü ("Ürün") ile ilgili bir sorun ortaya çıkarsa ve sorun maddi ve işçilikteki üretim kusurlarından kaynaklanıyorsa American Tourister kendi takdirine bağlı olarak, ürünü garanti koşullarına ve prosedürlerine uygun olarak düzeltip değiştirecektir. Burada verilen garanti, yalnızca ürünün ilk alıcı veya hediye alıcısı için geçerlidir. Garanti süresi ürünün garanti kartı ve / veya web sitemizdeki ürün özellikleri listesinde belirtilmiştir.


Bu garanti yalnızca imalat hatalarını kapsar ve yanlış kullanım (örneğin, alışılmamış eşyaların taşınması gibi), ihmal, kazalar, aşınma, aşırı sıcaklığa maruz kalma, çözücüler, asitler, su, normal aşınma ve yıpranma veya nakliye hasarından kaynaklanan hasarları kapsamaz (havayolları kaynaklı hasarlar). Garanti kapsamında olan ürünlerin bakım ve onarımları yalnızca American Tourister / Samsonite yetkili servisleri ("Hizmet Merkezi") tarafından yapılmalıdır. Yetkili servis dışında yapılan hatalı veya yanlış yapılan bakım veya onarımlar, ürün garantisini geçersiz kılar. Bakım veya onarım gereken ürünlerin doğrudan American Tourister merkezine gönderilmemesi gerekmektedir. Aksi takdirde ürünlerin onarım/bakımlarında gecikmeler, ürün takibi sorunu gibi durumlar yaşanabilir. American Tourister garantisi dünyanın her yerinde geçerlidir ve garanti kapsamında olan tüm ürünler American Tourister / Samsonite yetkili servislerinde tamir ettirilebilir. Ürün bakım ve onarımları için gönderilecek ürünler için yapılacak ekstra masraflar ya da diğer tüm harcamalar müşterilerimize aittir. American Tourister bu harcamalardan sorumlu değildir.


American Tourister / Samsonite Yetkili Servislerinden garanti kapsamında hizmet alabilmek için, ürün satın alma esnasında size verilen “Garanti Belgesi”nin tam olarak doldurulmuş olması ve satın aldığınıza dair orijinal faturanızın olması gerekmektedir.  Gereken evraklarla beraber Yetkili Servise iletilen ürünler yetkililer tarafından garantisi kapsamında olup olmadığına dair incelemeye alınacaktır. Garanti kapsamında olan ürünler, onarım sürecinden geçirilir ve ürün değişimi yapılmaz. Ürün değiştirilecekse ve ürün artık mevcut değilse, fatura tutarınız üzerinden  değişim ya da para iadesi gerçekleştirilecektir. 


Tesadüfi ve kullanım hatası sonucu ortaya çıkan zararlar açıkça reddedilir. American Tourister / Samsonite Yetkili Servisleri dışındaki herhangi bir kişi/yer tarafından yapılan işe atfedilen işçi ücretleri ve hasarlar bu garanti kapsamına girmez. İşbu Yasanın izin verdiği ölçüde, zımni garantiler hariçtir. Burada verilen garanti, ürünün değeri ile sınırlıdır. Üretim özellikleri haber verilmeksizin değiştirilebilir. Ürün kilitleri, yalnızca yanlışlıkla açılmasını önlemek için tasarlanmıştır ve ürünün veya içeriğinin, havai hattan hırsızlık girişimlerine karşı kırılmalara ve havaalanı personeline veya devlet makamlarınca yapılan kırılmalara veya girişlere engel olmayı şart koşmaz. Ürününüz taşınma ve nakliye sırasında hasar görmüşse, ulaşım sağladığınız havayolu, karayolu, denizyolu ve/veya demiryolu firmalarının ilgili ofislerinde “Hasar Tespit Tutanağı” tutulması ve bu tutanakla Yetkili Servis Noktalarına başvurmanız halinde tamir edilemeyen ve karşılanamayan hasarlarınızı sigorta şirketinden tanzim etmeniz mümkündür.


Bu garanti, size belirli yasal haklar tanımak içindir. Burada açıklanan haklara ek olarak, zımni garantilerin, tesadüfi ve kullanım hatası olarak ortaya çıkan hasarların hariç tutulması veya uygulanması ile ilgili olarak eyaletten ülkeye veya ülkeden ülkeye değişen başka haklara da sahip olabilirsiniz, bunlar onarım ve değişim hakkına sahiptir. Bu garanti kapsamında özellikle sınırlanan veya hariç tutulan hükümler sizin için geçerli olmayabilir.